Rahahundi hoolsad jälgijad on mõistagi märganud avaliku tegevuse aktiivsuse langust kolmandas kvartalis. Kui varasemalt oli võtta mõned hilisõhtused tunnid teiega sotsialiseerumiseks, siis nüüd pole neidki järel – meie väikeinvestorite perre lisandus veel üks tulevane oligarh, naftaprintsess või kinnisvaramagnaat. Kuna vaba aega kuidagi juurde ei leia, siis ma ühinen Eloniga ja lendan 2026 elama Marsile, sest seal on igas ööpäevas üks tund rohkem kui Maa peal. Kui keegi tahab ühisrahastada lendu, siis olete oodatud; intressi tasun pärast punase planeedi tundmatu ollusega. Muus osas olen III kvartalis püüdnud ikkagi rahalisi sääste tekitada ja mingeid sente ka investeerida. Osalesin mitmes IPO-s, haarasin uut varaklassi, müüsin mõned positsioonid ja omandasin ka päris uusi aktsiaid. Et sissejuhatus liialt pikaks ei veni, asuks nüüd õige rahade kallale . . .

Päevakajalised teemad reastuvad seekord alljärgnevalt:
1) Kvartali lõpu finantstulemused ja -otsused
2) Mis nüüd saab ehk veel üks maimuke
3) Garaaži tühjendusmüügi väljakutse
4) What next?

\"\"

Kuna raamatupidaja on paar kuud palgata olnud (sest ta hoolib ainult Royal Canin krõbinatest), siis on arvepidamine veits lohakile jäänud ja vajab järeletäitmist. Erinevalt mu raamatupidajast, talletab minu aju ka muid asju peale söögimõtete. Sellest tulenevalt libisen eelnevatest kuudest sujuvalt üle ja hetkeseisul peatun ehk täpsemates numbrites…

 

 

 

\"\"

AUGUST: Rahades midagi põnevat ei toimunud, sest juuli lõpus sündis uus kutsikas. Suurendasin Coop Panga positsiooni 30 aktsia võrra ja võtsin Funderbeamis 250€ eest Bikeepi osalust. Müüsin ära Pfizeri positsiooni ja võtsin asemele Coca-Cola Company aktsiaid. Mulle päriselt maitseb vahest Coca-Cola Zero ja ma ei ole valmis sellest veel loobuma. Kuigi, et Pfizeri müük ei olnud kuidagi ajastatud, siis juhtus nagu ikka, et kui hoidsin positsiooni ei toimunud aasta aega mitte midagi. Ja kui ära müüsin, siis sama kuu ronis 42-lt 50-ne dollari peale. Pole mul seda kristallkuuli sõbrad, pole 🙂 Divikad ja intress kokku augustis peaaegu 50€ (Apple, Baltic Horizon Fund, Mintos, Neofinance, Estatguru, Omaraha). Lisaks tõi üks päevane sidehustle ka 50€ lisa.

 

 

\"\"

SEPTEMBER: Vähendasin aegamööda positsiooni Neofinance-s ja Mintoses. Vabaneva raha olen liigutanud siia-sinna, kuid valdavas osas Income Marketplace-i. Septembris oli seal õige pisut ehk 325€, mille kolme kuu tootlus oli napilt alla 12%. Funderbeamis võtsin jällegi 250€ eest seekord UpSteami osalust. Kokku on minul nüüd osalus neljas erinevas idus. Rohkem ei kavatse juurde võtta, vaid jätkan vaatlusega ja püüan otsustada, kas see värk toob üldse midagi sisse või mitte. Lisaks märkisin Tallinkit täiendaval aktsiate pakkumisel. Pakuti 0.47€/per share . Positsiooni suurus jäi 1000 kanti. Mingit suurt tagamõtet sellel ostul ei olnud, st. kavatsen kasumi lähitulevikus välja võtta. Praegu kaupleb ta 0.56-0.57€ ümbruses.
Müükidest võin välja tuua LHV täiendava märkimisõiguse müügi. Noh, mis seal salata, võtsin normaalselt liigkasu ja müüsin 30€-ga, kuigi õiglane väärtus oli vast kuskil seal 7€ kandis. See oli see kaunis uudiskünnist ületav lugu, kui investorid ajasid LHV1T ja LHVST sümbolid börsil segamini, mäletate? Seega kokku tuli passiivset tulu 78€ (VTRS dividend, liigkasuvõtmine ja ühisrahastusportaalide intessid). Septembri portfell läks kokkuvõttes lukku 20800€ juures. Oojaa, EUR20K on ületatud. Vähemalt praeguse turuseisu juures . . .


OKTOOBER: Oktoobris olen rahatantsu rütmi enam-vähem tagasi saanud ja hakanud oma agressiivseid strateegiaid ellu viima. Esiteks liigutasin Mintosest 1500 eurot välja, et tõsta need Income Marketplace-i ja teiseks tekitasin raha, et märkida Balti börsil IUTE Credit võlakirju ja Enefit Greeni aktsiaid. Selle tarvis kantisin rahhi Omarahast ja Neofinance-ist ning lisaks müüsin ära Baltic Horizon Fund ja ELMO positsioonid. Mõistagi väikese kasumiga. Oleks tahtnud IUTE-t ja Enefiti võtta suuremalt, aga teate isegi. Lapsi pressib juurde, aga palka mitte?
IUTE näol oli tegemist minu jaoks esimeste võlakirjadega portfellis. Esimese hooga märkisin neid 500€ eest. Lunastustähtaeg on 5 aastat. Intressimaksed (11%) toimuvad kaks korda aastas. Ühtlasi ostis IUTE Mintosest välja oma paremad laenud. Kuna Enefit tohutut kasvu korraga ei teinud, et liigkasu võtta, siis jätan ta portfelli pikaajalise investeeringuna alles. Vähemalt kuniks Fermi Energia tuumaelektrijaama rajama hakkab. Lapse portfell on ületanud 2500€ ja jätkab kasvu endiselt 23%-lise tublidusega. Krüptos pole mitu kuud midagi näppinud ja ega seal midagi põnevat pole minu jaoks toimunud. Ootan ja vaatan kõrvalt. Et aga jutt tühjana ei tunduks, siis palun värsked numbrid finantsvabadusrindelt:

\"\"
Portfelli koondvaade
\"\"
Portfelli varade jaotus

Vaatan ma nüüd seda 22500€-st portfelli ja mõtlen, kuidas ma EUR30K-ni aprillis jõuan? Selleks, et jõuda seatud aastaeesmärgini (milleni on jäänud 6 kuud), peaks iga kuu portfell kosuma 1250€ võrra! Lisaks eluasemelaenule ja autoliisingule ning muudele püsikuludele on nüüd üks püsikulu uue hundikutsika arvelt juures. Siiani olen suutnud välja pigistada 30%+ säästu igakuistest sissetulekutest. Ja ega mul rohkem juuti panna enam kuskilt ei kannata. Olukord on pehmelt öeldes pükse märgav. Sellistel juhtudel leian ma oma elureeglite kogumikust sobiliku rea ja tegutsen vastavalt!

Rule 16 – OWN YOUR ACTIONS: Everything is your responsibility and no one is coming to save you. Take ownership of all your failures AND all your successes. Be proud of who you are and where you came from. Shit happens, be flexible. Take a breath, find a solution…there is ALWAYS a solution!

RAHAHUNDI ELUREEGLID

Lugesid läbi? Loe veel kord, ma vahetan niikaua mähkud ära 🙂 Lühidalt ka uuest pereliikmest. Eks ta ole suur rõõm ja värki. Poisiklutt sai endale nüüd väikse õe kõrvale. Rahaliselt pole see muidugi teab mis õnn. Riik annab 60€ kuus lapse kohta. Ainuüksi lasteaia kuutasu on meil 80€/kuu. Ühesõnaga saate aru küll – lastega kiiresti rikkaks ei saa. Midagi peab neile enne õpetama. Näiteks iga kahe kuu tagant naabri postkasti kallal käimise, et lugeda ajakiri Investor enne naabrit läbi. Tegelikult mõtlen ma nüüd seda, et kuidas lastele raha kasvatamisega edasi minna. Kui ma investeerimisega üle kahe aasta tagasi pihta hakkasin, siis polnud mul mõtteski oma finantsvabadusteekonnale takistusi juurde tekitada, aga yet there we are again.
Nagu te teate on pojal kasvukonto, kuhu läheb iga kuu püsikorraldusega 100€. Kas peaks seda nüüd vähendama, et oleks 50-50 mõlemale või kuidas? 4-aastane jõnglane juba küsis, et issi, kas paneme titale ka raha kasvama? Waaat? Kuidas sa tuled juba selle peale? Sa ei tee veel eurosentidel vahetki! Hea lugeja, kui sul on mõtteid, kuidas selle lastele kogumisega edasi võiks minna, siis ole hea jaga neid ka minuga.

GARAAŽI TÜHJENDUSMÜÜK! Müün tühjust eriti soodsa hinnaga! Nii võiks kõlada mu tulevase ettevõtte lööklause. Nagu 90% krüptodest – inimesed müüvad ja ostavad suuresti mitte midagi ja kõik on väga rahul. Asi on nüüd nii, et võtsin ennast kokku, tegin päevase revisjoni oma koopas ja otsustasin, et asjad, mida ma pole vähemalt 3 aastat kasutanud, lähevad uut omanikku otsima. Tempoka ämblikute sundümberasustamise tulemusena leidsin 8 niisugust objekti loodetavas koguväärtuses 405€. Fotod tehtud ja feissbuuki turule läksid:
1) Matkatarvik 1 (20€)
2) Harrastus- ja välitegevuste vahend (25€)
3) Spordivahend (140€)
4) Elektritööriist (55€)
5) Peakate (10€)
6) Sõiduki kereosa (40€)
7) Jalgratta tarvik (10€)
8) Matkatarvik 2 (105€)


Erinevalt tublist kaaskannatajast Rahagurust, kes hiljuti andis vist kodumasina lausa niisama heateo raames ära, kavatsen mina iga sendi väärt kaubast ikka välja pigistada.
Järgmises postituses annan loomulikult teada, kuidas müük edenenud on.

Et postitus ei lõppeks teadmatusega, mis Rahahundist edasi saab, siis käin välja lakoonilise tegevuspilve järgmiseks perioodiks. Mõelge ise, mis millega kokku käib.

\"\"

Teie Rahahunt.

 

 

 

 

 

 

4 thoughts on “Rahahundi kolmas kvartal ja järjekordne hundikutsikas.”
    1. Eks ta ole, aktsiapakk ja ETF on olnud kõige tublimad. Ühisrahastuses pigem cashdrag olnud ja krüpto pole eriti midagi teinud. Keskmine kuupalk jääb Eesti keskmise kanti, kuid vahest viskab lisa ka peale, kui on aega rohkem tööd teha. Püsikulud moodustavad 35% palgast, teine 30-35% läheb elamiseks (toit, kütus, meelelahutus jms) ning kui just uusi autorehve, mööblit või muud vajalikku pole vaja osta, siis jääbki max 25-30% investeerimiseks alles.

    1. Vabandust pikaldase vastuse eest, olin reisil. Investeerin mõlemi alt. Detsembris lükkasin püstieraldi OÜ varahalduseks. Nüüd aegamööda müün eraisiku positsioone, kandin raha firmasse ja ostan firma kaudu tagasi. Kõik alternatiivinvesteeringud, idud, ühisrahastus, krüpto ja tulevikus kinnisvara läheb kindlasti ettevõttesse. Aktsiatega pole praegu head plaani. Ilmselt proovin mingi hetk teha atksiatega mitterahalist sissemakset, et need ettevõtte alla saada mõistliku kuluga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga