\"\"


Proovin siit päris algusest. Kuna blogida digimaailmas on vähe kergem kui paberil ja üldse on maru hea viie aasta pärast oma saamatuse üle naerda, siis proovin ka pidada finantslahingupäevikut. Tahaks, et sellest blogist ja mu võitlusest finantsvabadusrindel saaksid innustust minusugused jussid, kellel muidu on elu rahuldav, aga luksusjahti ikkagi mingil põhjusel ei ole! 

Tavaline mees, peaaegu kolm dekaadi elatud. Elan koos naise, pisipoja ja kassiga. Praegu olen riigi palgal, pisut üle kolhoosi keskmise saan iga kuu kätte. Nagu keskmisele \”normaalsele\” eestlasele kombeks, olen panga ori – paarikümneks aastaks majalaen seljas. Aga see on jumala ok, sest täpselt siis kui ma end orjastada lasin, läks EURIBOR negatiivseks ja on seda tänaseni. Ja laenu intress majale on 1,8, millega võib samuti leppida. Üks autoliising on ka muidugi seljas, aga selle maksan ära niipea, kui saab.

Häid asju on ka. Pressisin Tele2-lt välja väiksema hinna ja rohkem teenust: 11€/kuu pealt 5€ peale; aastas teeb 6€ x 12 = 72€ puhast võitu !! Läksin sellise võidu peale nii hoogu, et kauplesin ka 220Energialt 0,1 senti kW/h kohta odavamaks. Pigistasin ka Elisat, kellelt ostan teleteenust. Sealt sain igakuise makse 2,9€ väiksemaks. Alles nüüd sain aru, miks ma olen rahavabadusrindele viivast rongist aastaid maha jäänud! Õigemini pole piletikassanigi jõudnud, sest raha on enne rongijaama sisenemist juba tänaval igasugu puukide poolt välja imetud!

Kokku sain ~ 1 tunni helistamiste ja kirjutamistega igakuiselt vabamaks:
Tele2 –               6€
Elisa –             2,9€
220Energia ~ 2,6€

Aasta kohta vabanes: 138€ !
See on 14 kasti õlut kuuevarbalistelt või väärt sendikopikas investeerimiseks!
Proovin teisi teenuseosutajaid ka ähvardada tegemaks järelandmisi hindades, aga sellest juba järgmine kord.

Nüüd minu teekonna algusest investeerimisrongil.

Ütlen kohe ära, et olen investeerimises veel päris algaja. Loen aegamööda häid ja kõigile tuntud raamatuid, blogisid ja kuulan saateid järgi, nii palju kui jõuab. . .
Kõik tegijad on kunagi algajad olnud ja see ongi maru äge! Nagu algajad ikka, ronisin kohe Mintosesse. Kõik laenud max 12 kuud praegu – juhuks kui esimese hooga mingit sodi kokku keeran

Elu esimesed investeeritud 600€ tõid esimesel investeerimiskuul 6,94€. Surusin 1000€ juurde.OMARAHAS panin katsetamiseks 50€ viieks aastaks 26,4%-ga idanema. Ilmselt surun sinna veel mingit raha, aga mitte nii kauaks.

ENVESTIOS 
on 500€ rahapakk arendajaid oimetuks löömas. Alles paar päeva tagasi tuli projekt sisse. Kohe tuli e-mail, et avatud investeeringutele. Rabasin arvuti lahti ja . . . 11 minutit hiljem oli projekt juba täies mahus ära rahastatud ? ? ? 
Nii et raha passib seal Envestios jõude praegu.
See ülikuumsai, mis ära läks hetkega.
Mujale teen praegu kontosid ja sõidan investeerimisrongiga finantsvabadusrinde poole edasi. Proovin mingitel üritustel ka lähiajal maad kuulamas käia, äkki saan kunagi economy vagunist vähe paremale järjele oma investeerimisrongis. Kommida võite ka, sest alles sain rongile ja hea oleks ka õigeid rööpaid mööda sõitma hakata.

Rahahunt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga