\"\"
 
On taaskord aeg aru anda, mis mu rongi peal toimub. Jah – võin öelda, et olengi juba rongi peal! Suures plaanis möödus juuni üsna rahulikult, mõnel platvormil aga isegi liiga rahulikult.
Esimesest teadlikust investeeringust on möödunud pisut üle kahe kuu ja pean tõdema, et olen äraütlemata põnevil! Juunis laekus rohkem tulu kui mais, seejuures märkimisväärse kasvuga. Äge on päriselt näha, kuidas iseenda raha teeb tööd ja toodab uut peale. Oleks seda vaba raha ainult rohkem – rabaks veduri ukse eest nagu Schwarzenegger palgasõdurite filmis ja lükkaks kogu papi veduri ahju, et see veel kiiremini kihutaks  finantsvabadusrinde poole!

Tegelikult ütlevad targad raamatud (inimesed), et meelerahufond on ka maru oluline. Lugedes erinevaid blogisid, siis näib, et meelerahufondi raha kogumine ei olegi nii lihtne – raha läheb kergemini investeerimisse, kui et kuhugi hoiustesse meelerahuks. Ma proovin siis teisiti ja kogun oma meelerahufondi ikkagi aegamööda kokku. Kui palju see olema peaks? Öeldakse, et poole aasta palgatasu on okei. Mina juhindun rohkem p***etundest, aga mõistus ütleb, et vähemalt 5000€ võiks seda vaba raha igaks juhuks olla. Mis puudutab raamatuid, siis olen neid jõudsalt kokku varastanud ja püüdnud lugeda. Mõned kordavad teineteist; mõnede sisu olen juba interneti vahendusel eelnevalt omandanud, aga kõigis on midagi uut ja kasulikku. Jaak Roosaare raamatud on ägedad, sest nad oleksid justkui igaüks stand-alone – ükskõik millise kätte võtad, hõlmab ta ühte konkreetset varaklassi algusest lõpuni, on selge ja mõistetav. RSÕ baasraamat on loomulikult esimeseks sissejuhatuseks kohustuslik. Hetkel imen tarkusi veel aktsiatega RSÕ\’st. Kui keegi teab veel päriselt häid raamatuid nimetada, oleks maru tänulik! Võivad olla ka inglisekeelsed.

\"\"
Taavi Pertmani käsiraamatu kinkisin naisele sünnipäevaks, et salaja pärast sellest ka osa saada – ilmselt siiani kõige kasulikum investeering. Jah – lugesid õigesti, püüan värvata oma naist, et ta ka investeerima hakkaks. Õigemini on ta juba lõksu langenud. Kui muidu asja ei saa, siis soovituskoodide eest saan ikka raha.
Esimene Rahahundi investeerimisteekonnaga sundliituja (ohver).
Lähemalt siis rahaasjadest ka. Kokku panustasin rahakasvatusse juunis 550€

Mintosesse juurde 250€, kokku seal nüüd 1850€
Reinvest24 – esimesed 200€ proovimiseks
Envestios500€ sees, projekte juunis ei avaldatud, raha ootab.
Omarahas – 50€ testimiseks ühes laenus.

Kokku teenib mind tänaseks juba 2605€.

Plaan juuliks – Envestiost ajutiselt raha kanda Mintosesse, kuni mõni projekt ilmub. Reinvest24-ja võiks juurde panustada, tundub üsna huvitav investeerimislahendus, ühesõnaga out of box asjad mulle meeldivad. Kui veel ei tea, miks on nad teistmoodi mõtlejad siis alusta siit.

Kui palju ma siis kokku juunis ikkagi teenisin ???
\"\"
Mintosest tuli juba 2,5 korda rohkem raha kui eelmine kuu, kogu raha ringleb edasi. Mainin ära ka, et Mintoses on reinvesteerimise tulemusena välja läinud kaks uut 10€-st laenu! Lumepall on hakanud veerema. Omarahas laekus esimene intress (1,40€), pole kuigi palju, aga tootlus on hea. Nagu mainitud, siis Envestios raha ootab projekti. Reinvest24-st ootan järgmine kuu esimesi \”dividende\” 🙂 . 

Kuigi möödunud on vaid kaks täispikka kuud esimese investeeringu tegemisest, tunnen ennast juba kordades kindlamalt otsuste tegemisel. Loomulikult kahetsen, et ei löönud noid rahaimevaid puuke tänavatel õigel ajal kummuli ega ühinenud finantsvabadusrongiga varem. Ära sina maga rongi maha ja hakka varem pihta – soovituslingid leiad blogi pealehe põhjast.

P.S  Plaanin juulis teha kaks positust. Esimeses võtan juppideks Mintose porfellid, et näidata, mis ja kuidas mul seal üles on ehitatud. Teine saab olema korraline kuu lõpus.

Rahahunt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga