Alustan seekord kohe küsimusega börsihuntidele – mis toimub? Ma olen aktsiaturul nii algaja, et ei oska midagi järeldada. Olgugi, et ma ei jaga neid asju, siis hommikune pilt pani pead kratsima küll.  Vastupidiselt aktsiatele on krüptoraha fantastilises tõusus. On sellel suhtel mingisugune pöördvõrdeline seos või?

Mündil on kaks poolt – alustava investorina pole mul suuremat rõõmu, kui et proovida soetada lähitulevikus põhja pekstud hinnaga aktsiaid.


Aga nüüd asume minu sokke lugema. Ennekõike rõõmustan kohalolijaid asjaoluga, et suutsin oma ülevaated finantsidest suruda normaalsemasse exceli tabelisse, ikka selleks, et sul oleks parem mu numbreid jälgida ja kritiseerida.
Tab NameTotal InvestedTotal ValueGain (Loss)% Gain (Loss)XIRR
Mintos2,850 2,895 45 1.58%15.1%
Omaraha50 53 3 5.70%39.3%
Reinvest24200 200 0 0.23%2.8%
Crowdestate486 486 0 0.0#NUM!
TOTAL3,586 3,634 48 1.35%

Juuli kuus teenisid minu investeeringud mulle 24,26€ puhast raha hea une eest (eelmine kuu 16€).

Mintos on endiselt vaieldamatu lemmik. Ainult seetõttu, et toob hetkel kõige rohkem pappi sisse.

Kokku puhast raha sealt tulnud 45€, sellest 22,35€ juuli kuuga. Kasv on stabiilne ning see rõõmustab. XIRR 15.1% on koos soovituskoodide kopikatega. Juulis on olnud ka ootamatu laenude põud – esimest korda, pidin hakkama auto-investi filtreid oluliselt korrigeerima, et laenud välja läheks. Ei oska põhjust öelda, aga õnneks oli ilmunud Mintosesse paar uut laenukontorit, mis seisva raha kenasti alla neelasid. Vahepeal vaatasin üle ka valikus olevate kontorite  grace periodid  ja  interest income on delayed payments. Enda üllatuseks leidsin, et mõned soovimatud kontorid olid ikka mul filtris. Jätsin alles vaid need, millel grace period ei ületa 3 päeva ja interest income on delayed paymentsi real seisab Yes. Näiteks mingi Dozorplati kontori grace period on 15 päeva! In worst case oleks 12 kuu jooksul viivitust kokku 6 kuud. Seda ei saa lubada, sest raha peab saama re-investeeritud võimalikult ruttu!

Dozorplati kontori kelmide detailvaade
Omarahas muutusteta. Endiselt toovad mulle investeeritud 50 eurot 39% burutotulu (juulis 1,45€). Vahepeal piilun, leidmaks maksimum reitinguga tublisid laenuvõtjaid, aga nii head laenu pole veel leidnud, kuhu raha juurde panna. Olgu täheldatud, et tegemist on  tagasiostu garantiita investeeringuga.

Reinvest24 üllatas lõpuks esimese dividendiga! Tervelt paganama 0.46€ kopikat. Jah – päris vaene, aga ootame vaatame, las kasvab. Teise objekti eest pole veel dividende saanud. Igatahes, mida lähemale majanduslangusele, seda rohkem raha sisse surun nende pakutavasse üürikinnisvarasse. Üürihinnad jäävad ka kõige vaesemal ajal samaks või teinekord isegi kasvavad.

Tähelepanelik rahakoi ehk märkas, et Envestiot mul nimekirjas enam ei ole. Muretsemiseks pole põhjust – kuna seal ajutiselt projekte peale ei tulnud, siis liigutasin oma raha hoopis Crowdestate\’i. Kuu lõpus pritsib ehk midagi juba peale ka.

Augustis olen pannud 250€ juurde Mintosesse ja kui rahakott kannatab valguse käes hoidmist, ilma, et läbi paistaks, siis proovin natuke pappi juurde lüüa Crowd\’i või Reinvest\’i.

Rahakratt uhkustas siin üks päev, et tema sai 10€ niimuidu mingis portaalis regamise eest (lisaks pead tegema 250€ investeeringu, et raha üldse kätte saada). Ta on muidugi peaaegu magnaat võrreldes minusuguse finantsvabadusrongi peldikus istujaga. Seetõttu ma löön ta säästu-roti-vaesuse leiuga üle – tule rega Kuetzal-i (kasutades promokoodi AMPLEINVEST) ja saad 15€ kohe kontole ja 0,5% lisaintressi 180 päeva investeeringute pealt (seejuures pead tegema vaid ühe 100€-se investeeringu)!

Finantsvabadusrong kogub hoogu, varsti oleme rindel! Mis on finantsvabadusrindele jõudmise mõõdupuu ning miks ma juba kohal ei ole? Sellest lähemalt järgmises postituses.

Rahahunt.

8 thoughts on “Teekond finantsvabadusrindele III”
  1. Tere, lugesin – kõik mõtlemapanev. Olen veelgi suurem ALGAJA. Vaatasin oma Mintose kontot – arvestades kriteeriume, mida näiteks tõid, peaksin minagi sealt mõned laenud eemaldama kuid ei saanud aru, kuidas seda tegid. Esiteks on see mul seatud AutoInvesti peale. Kuigi olen arvestanud vaid A ja B laenudega, leian sealt ka miinusega B-laene(no ikkagi B ju!) Aitäh igale tüübile, kes aidata tahab.

  2. Rõõm näha kaasalustajaid! Proovin lisada mõned lingid piltidele.Reitingu valikReitingu valimine auto-invest profiils. Kui reitingud paigas, siis vajuta mõne laenukontori logo peale.Detailvaate valimineSiin näed avanenud suvalise laenukontori vahelehte. Alt paremalt vajuta details ning siis saadki samasuguse pildi ette nagu mul blogipostituses (viivised ja muud laenuandmed).Kui jääb keeruliseks, kirjutage ja küsige veel – alati aitame. Kõik ikka selleks, et üheskoos end rahaliselt vabaks võidelda!

  3. Oma oskamatusest näppisin algul Mintost ja nüüd näen et ikka mõnus ports valesid asju on käes. Kuidas müümine välja näeb?Mis oleks peale mintose järgmine loogiline investeerimisplaform?Ja kas kõik Rahahundi tegemised on läbi ettevõtte või eraisiku?

  4. Kuigi Mintos on alustades pigem finantsämblikuvõrk kui et lihtne ühisrahastusplatvorm, siis väikeste summadega alustada ja samal ajal guugeldada ning pommida blogides teisi, on kahtlemata üks parimaid lahendusi tegemaks endale ühisrahastuse asjad selgeks. Müümine on kõige lihtsam – iga laenu taga on nupp SELL, peale mida otsustad, kas müüd alghinnast kallimalt, odavamalt või sama hinnaga. Jääb ainult oodata, kuni keegi (kellegi autoinvest) ostab ära. Võib võtta päevi aega. Mintose kõrvale on mõistlik võtta kinnisvara tagatisel laene nagu pakuvad näiteks Crowdestate ja Estateguru. Portfelli olen endale lisanud ka investeeringuid üürikinnisvarasse läbi Reinvest24-ja. Üürivärk peab ka majanduslangusele hästi vastu. Aktsiaturule läksin ise viimases järjes. Üldiselt talitlen põhimõttel, et investeerin varaklassi, millest olen aru saanud. Samal ajal õpin järgmist jne. Hetkel on portfell veel tilluke, sp investeerin eraisikuna. 😎

  5. Oi, nii hea video! Ma väga tänulik! Kandsin ka täna oma esimesed 200€ sinna kontole. Aga tundub, et tuleb veel kanda. Samas ma peaks ka seda meelerahufondi ikka hoidma, aga kohe näpud nii sügelevad 😀

  6. Võta aga heaks! Alustamine ongi üks oluline verstapost. 🙂 Meelerahufondi ei tasu alahinnata – rahareserv on kindlustunne. Ja kindlustunde olemasolul on investeerimine üsna mure-ja pingevaba.Teretulemast finantsvabadusrongile!

  7. Kuidas Sina valid laenukontorit?Ühtlasi aitäh suurepärase algaja blogi eest. Olen sellist otsinud mônda aega. Siit olen saanud vastused mitmetele küsimustele mida \”pro investorid\” ei seleta või 'strugglid' mis on ammu unustatu nende poolt.

  8. Väga hea küsimus!Mul juba teist nädalat ootab järjekorras plaan salvestada väike õpetus, kuidas vähese vaevaga teha otsus, millised kontorid lõpuks valida endale sõelale jäänutest. Kuna see vastus siia ei mahu, siis oota peagi jäegmist videot 🙂 Samas ei ole esimese hooga ka probleemi, kui õpetuse järgi sõelale jäänud kontorid ongi kõik strateegias sees.Puhas rõõm, et minu kritseldustest on kasu ka teistele eneseharijatele! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga