\"\"

Jätkame sealt, kust pooleli jäi ehk endiselt investeerimisteekonnalt. Uus kuu, uued tulemused ja uued saavutused.

Kuna septembris rohkem kirjutada ei jõudnud, siis  tuleb nüüd korraga vähe rohkem juttu, kui muidu.
Vahepeal olen tagasi tööle naasnud – suvelõpu puhkus lõppes septembri algul ja tööle jõudes varitsesid mind igas sahtlis, kaustas ja mailboxis ootel olevad tegemata asjad. Rohkem kui kunagi eales mõistsin, et ma tahan jõuda päevani, mil jope jääb hommikul nagisse ja ma ei pea enam kunagi palgatööle minema ega olema raha ori. Rahast saab minu ori, tema hakkab mind teenima.

Vahepeal karistasin keha ja väljusin mugavustsoonist ka. Kavatsen kaks kuud käia tööl rongi ja jalgrattaga. Esimesed pool kuud on tehtud ja päris äge on. Saab veits liigutada ja isegi esmaspäeva hommikul tööle jõudes ei tunne ennast pelmeenina. Rahaliselt kulub transpordi peale sel moel 210€ (autokütus) asemel 45€ (rongi perioodipilet). Päris korralik sääst või mis? Aga ei, autot ära ei müü, tal on ka oma ülesanne. Lihtsalt püüan transpordikulusid optimeerida.

Lühidalt minu juhtumitest finantsmaailmas. Jätkan kasutajate loomist siia-sinna, et avardada investeerimisvõimalusi. Miks on see oluline? Võib ju mõelda, et ah küll teen kasutaja, kui tekib portaali mõni huvipakkuv investeerimisvõimalus. Nii arvasin algul isegi. Pärast paari juhtumit, kus kasutaja tegemise ja raha süsteemi kandmise jooksul võeti investeering teiste poolt ära sain aru, et nii see rong ei sõida. Konkreetsem olla, siis sisenesin vahepeal Monethera\’sse ja NeoFinance-i. Esimene on siis analoog Envestio-le, mis aitab rahastada äri- ja arenduslaene. NeoFinance on pigem tarbimis-, auto- ja refinantseerimislaenudele suunatud. Monethera-st saab 5€ regamisel kontole ja NeoFinance kostitab lausa 25€-ga. Lisaks veel cashback-i boonus läbi siinolevate linkide. Mõlemast portaalist leiab ing.k lühiülevaate siit. Asju võib alati küsida ka minu kommentaariumis. Eelmine postitus näitas, et alustavaid huvilisi on omajagu, mis on ainult puhas rõõm. Mu finantsvabadusrongil on päris mitu vagunit veel tühjad, hüpake peale!

Mina ja portaalide investeerimisvõimalused.

Lisaks külastasin ka LHV seminari teemal \”Kuidas alustada ettevõtlusega?\”, kus räägiti pigem LHV pakutavast Ettevõtluskontost. Üsna huvitav lahendus alustavale ettevõtjale. Järgi saab vaadata seminaride materjale LHV finantsportaalist ja enamik seminare videona vaadatavad nende FB lehel. Kõike seda tasuta. Tubli töö LHV noh. Alles siin Äripäev pakkus mingit investor Toomase koolitust, kõigest 2500€/koht – mida p*rset? Tahaks oma silmaga näha neid ülemrassi liikmeid, kes on valmis sinna minema.

Aga nagu postituse pealkiri ütleb – \”Kus on, sinna tuleb juurde!\” Kuigi, et eelmine kuu tuli kulutustelt ja investeeringutelt veits koomale tõmmata, siis pappi pritsis pigem hästi kui halvasti. Alustuseks vaatame kohe sendikõlina saatel tulemuste koondtabelit.

Tab NameTotal InvestedTotal ValueGain (Loss)% Gain (Loss)XIRR
Mintos3,350 3,465 115 3.44%14.8%
Omaraha50 56 6 11.50%38.5%
Reinvest24200 201 1 0.72%2.9%
Crowdestate568 578 10 1.70%11.7%
Kuetzal485 529 44 9.06%141.5%
NeoFinance0 25 25 #DIV/0!#NUM!
TSM1T720 720 0 0.0-0.0%
TOTAL5,373 5,574 201 3.74%

Mintos tõi juurde 35,14€. See on sama palju, kui eelmine kuu. Paganama ootusupärane, kuna seal intressid suht madalad preagusel ajal. Juurde panin 250€. Oktoobris ei pane sinna ühtegi senti, liiga vilets turuseis hetkel. See, mis on  juba sees, ringleb edasi.

Omarahas muutusteta. 50€ toovad 1,49€ iga kuu sisse. Midagi põnevat sinna ilmunud pole. Ma ikka imestan, mida need saarekristi ja roosaarejaak seal Omarahas näevad, et on sinna aktiivselt ja suurtes rahades investeerinud.

Reinvest24-s üks projekt ootab arveldamist; teine maksab 0,5€ kuus üüritulu. Hiljuti oli võimas näide, kuidas väärtuse- ja kapitalikasv tõi ühe projekti müügi pealt investoritele peaaegu 24,3% tootlust! Loe siit, kui huvitab. Üksikjuhtum, aga mis siis, raha on raha.

Crowdestate-is taastusid Baltic Foresti laenud ära. Sendid tiksuvad kenasti peale. Ei viitsi loetleda, aga 6-st järelturult ostetud projektist maksavad kõik kenasti raha. Kokku see kuu +7€
Kuetzal on muutumas kõige sümpaatsemaks! Regamisega sain 15€, kui mäletate eelmise kuu postitust. Lisaks regas keegi tubli mu soovituslingiga, pani raha sisse saades ise boonust ja tuues mulle veel 25€ – tänks kutt, kes iganes sa olid. See pole veel kõik, kallis leivapuru kogujast kaasinvesteerija. Kuigi, et see postitus räägib septembri tegemistest, siis üle-eile viskas Kuetzal soovituslinkide eest veel 100€ juurde. Nagu pealkiri ütleb: \”Kus on, sinna tuleb juurde\”. Korralik šokk ikka! Kui seenel ei käi, siis seeni ei leia, eks? Kui sa lõket ei tee, siis sooja ka ei saa. Kui sa ei investeeri, siis selliseid šansse ei teki? Kahtlane värk, tuleb jälgida, ega Ponzi ei ole.

NeoFinance andis muuseas 25€ regamise eest.

Tallinna Sadama aktsiaid sai juurde ostetud. Kuigi, et ma andsin endale aru, et nii väikene juurdeost ei ole kuluefektiivne, siis ikkagi sain selle rumalusega hakkama. Ostsin 225€ eest aktsiaid juurde 1,95€/tükist. Õnneks oli see mu isiklik valik ja süüdistada saan ka vaid iseennast. Lohutuseks kirjutan neid sõnu, et see blogi ongi üks kestev õpetus minusugustele alustajatele!

Kokkuvõttes teenisin septembris rekordilised 96€! (Jah, regamisboonused ka sees, aga raha on raha)

Viimastel päevadel olengi suurest elevusest teinud arvutusi, mida kõike see raha ära kataks.
Näiteks saaks selle raha eest katta ühe kuu vee-, elektri- ja küttekulud. Või hoopis ühe kuu transpordikulud. Kuidas oleks 9 x MegaPacki lapsemähkmeid? 49 KG makarone?

Tahad sama palju makarone hea une eest? Hüppa finantsvabadusrongile ja hakka investeerima!

Rahahunt.

4 thoughts on “Kus on, sinna tuleb juurde!”
  1. Promo kood on seotud soovituslingiga. Blogi paremalt ülevalt leiad Kuetzali klikitava viite – selle taha olengi pannud juba soovituslingi. 🙂 Litsu sinna peale.

  2. Ei noh, igatsete juba mind jah? Käed jalad on siin tööd täis olnud. Homme-ülehomme kindlasti tuleb uus postitus. Veits üllatas see oktoober finantsasjadega. Ja üldse peaks novembri teises pooles aega juurde tekkima, et saaks kõik peas hulkuvad teemad kirja panna. Ühtlasi on tuleviku eesmärk sihtida sinna 2-3 blogipostituse kanti ühe kuu kohta..

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga