\"Pildiotsingu
Tervitused ürgajad!
Eesti muinasaja sõnad ja väljendid on päris ägedad, kahju, et käibelt maha lähevad. Aga see polegi teema, millest kirjutada. Räägime hoopis muust. Rahahundi logo vahetasin ära. Polnudki põhjust, lihtsalt tahtsin. Et kaasvaevlejate piinasid leevendada, siis edaspidi esitan tulevaste postituste alguses jutupunktid, mis ütlevad ära teemad, millest juttu tuleb. Miks nii? Sest olen ise ka aktiivne teiste blogide lugeja ja no paganama kahju hakkab vahest enda ajast, kui oled jõudnud postituse lõppu, aga targemaks  ikka ei saanud. Seepärast saate ise otsustada kas ja milliseid teemasid lugeda. Või noh, igakuised kopikate kokkuvõtted jäävad kohustuslikeks, sest nende nimel me makarone ju söömegi.
Seekord  keerleb pajatamine nende teemad ümber:
• Rahade kuukokkuvõte
• Kuidas Omaraha kerget petuvärki läbi laseb?
• Ühe väljavalitud platvormi ülevaade
Tahaks kohe asja juurde asuda, aga soojenduseks vaadake see pisike video ära: kaks presidenti, kaks erinevat lugu, kuid sama eesmärk.
Unustame huumori, sest nüüd räägime papist! Ja mis saakski olla parem, kui vaese Rahahundi rahasid lugeda eks. Pole hullu ühtigi, mäletate seda tuvipeaga venda, kes arvab, et ta jõuab kõikidest finantsmagnaatidest ette? No ta võib ju kõrge lennuga olla, aga toiduahel töötab endiselt minu kasuks. Ambitsioone peab olema. Aga palun tulemused:

Tab Name Total Invested Total Value Gain (Loss) % Gain (Loss) XIRR
Mintos 3,350 3,500 150 4.48% 14.4%
Omaraha 50 57 7 14.40% 38.1%
Reinvest24 200 202 2 0.97% 2.9%
Crowdestate 639 653 14 2.16% 10.6%
Kuetzal 581 852 271 46.64% 2069.2%
NeoFinance 25 50 25 100.00% #NUM!
Monethera 200 205 5 2.50% #NUM!
TSM1T 720 735 15 2.12% 13.1%
TOTAL 5,765 6,255 489 8.49%
Mis siis juhtunud on? Juurde investeerisin oktoobris 392€. Jaotus vastavalt:
71€ juurde Crowdestate-i
96€ juurde Kuetzali
25€ NeoFinance-i
200€ Monetherasse
Ütleme nii, et olen ka rohkem suutnud säästa, aga elu vajab ka elamist. Kuna september oli ka korralik vaesus vaesuse otsa, siis värisesin iga öö mõeldes, kuidas see mõjutab oktoobri tulemusi. Läks aga teisiti – oktoobri päästis Kuetzal. Õigemini tema soovituskood, mis premeeris nii mind kui ka minu tundmatuid sõpru.
Oktoobris maksti hea une ja väikese vaeva eest 288€, millest on Kuetzali boonust 231€. Ajuvaba eks? See tähendab, et puhtalt intressitulu oli vaid 57€. Aga raha on raha, lihtsalt küss on kas peaks hakkama neid soovituse pealt teenimisi eraldi tabelis välja tooma. Oleks parem ülevaade, aga samas topelt tööd numbrite kokkulöömisel iga kuu lõpus. Kui teil mingeid ideid on, siis andke märku kommentaariumis. Nahka tegid seekord Crowdestate ja Mintos, tõid pisut vähem pappi koju võrreldes eelmise kuuga. Avaldan neile suulist noomitust sellise käekäigu eest! Tallinna Sadama aktsiad seevastu kosusid ja hetkel on nad 15€ rohkem väärt kui ostu hetkel.
Nüüd lubatud Omaraha kummalisest episoodist. Lähen ma ühel sombusel päeval Omaraha portaali lootuses eest leida magusad laenud, kuid ennäe vigurit – jääb silma laenaja, kes on juba raudselt paar korda laenanud lähima aja jooksul.
Pealtnäha ei tundu loogiline, sest skoor on ju 1000, mis on Omarahas kõige parem. Litsusin hiirekursoriga svetlaja1111 peale ja avanes selline ootamatu pilt:
Proual on 22 laenu, millest ükski pole täielikult tagasi makstud ning igat järgmist kasutatakse eelmise laenu rahastamiseks (refinantseerimine). Mida kuradit tekib küsimus? Kas tõesti annab Omaraha sellisele tegelasele kõrgeima väärtuse? Kui võrrelda NeoFinance-iga, mis samuti pakub ühe laenutüübina refinantseerimislaenu, siis nendel on sellised tegelased kohe C kategooria ehk kõige riskantsemad.
Ja postitus saigi lõpule – kell on 01.00 pärast südaööd. Niisama ütlen, et te ikka saaksite aru, et kõik mis ma teen, teen teile 🙂
Rahahunt.

12 thoughts on “Teekond finantsvabadusrindele V – Oktoobri tuuled”
  1. Tere,Kas Rahahunt tegeleb ka Coop Panga jälgimisega ja plaanib osta Coop Panga aktsiad?Ja kas oskab Rahahunt lahti seletada, mis asi on IPO, IPO-de märkimine ja kuidas see tehniliselt käib?

  2. Tere,Vist väga rumal küsimus, aga mis on COOP Panga aktsia sümbol?Või kust seda leida, et IPO märkida saaks?

  3. Tere Sinulegi!See esimene on vahva küsimus, sest jälgin aktiivselt ja plaanin osta samuti Tallinna Sadama kõrvale mõned COOPi aktsiad. Praegu mul on usku nende üritusse ja noh kuna kodukandi pood on ka COOPi all, siis vähemalt moraalselt on see otsus toetatud. Ilmselt teen selle ostu meelerahufondist ja vajadusel investeerin järgneval kuul siis sellevõrra vähem. Summat ei oska veel pakkuda.Mis puudutab teist küsimust, siis me siin aitame teineteist vastastikku, eks? Siin kaasinvestor on väga kenasti vastanud su küsimusele:https://investeerimine.hiis.eu/ipo-mis-loom-see-selline-on/Lühidalt öeldes on vaja avada investeerimiskonto mõnes pangas. Mul on LHVs, sest seal tasud madalamad. Siis tuleb oodata kuni COOP teatab, et nüüd saab aktsiaid märkida, misjärel tekibki investeerimiskonto menüüs \”väärtpaberite märkimine\” all võimalus märkida ära, mitu aktsiat sa osta tahad.

  4. Tere,November hakkab läbi saama ja minu Mintose selle kuu kasum on ca. 70-75% eelmisest ja üleelmisest kuust ja need on võrreldavad nr. kuna ei ole refinatseerinud. Kuidas Rahahundil need nr on? Ja kas sellele on mingi hea seletus ka?

  5. Hei,Minu novembri lõpuni on veel päris mitu päeva millele ma pöidlad pihus hirmsasti loodangi. Loomulikult on tulemused jahtunud. Nendest põhjustest oleme eelmistes aruteludes ja postitustes juba arutlenud ka. Põhjused on eelkõige suvelõpu ja sügise alguse massiivsed laenude tagasiostmised ning turule jäänud laenude intresside langus, mis omakorda põhjustas sagedast vaba raha passimist kontol. Minul tuli nii septembris kui ka oktoobris 35€ Mintosest. See kuu tuleb viletsam, hetkel veel aega on, aga ei prognoosi üle 30€. Talv tuleb, varuge kannatust 🙂

  6. Tere,Kas Rahahunt selgitake amatöör-investeerimise huvilistele tänase COOP-Panga uudise lahti? Märkisin ka ise mõned sajad aktsiad

  7. Tere!No hunt ei pelga ostmast. Tegelikult on vastu ja poolt argumente väga palju. Isiklikult ei kahetse ma ostu, sest kavatsen nagu \”rahaJaak\” osaleda kõikidel kodumaisetel IPO-del. See on lihtsalt patriootlik. Jah COOP-i konventsionaalsete mõõdikutega mõõtes ei saa häid tulemusi, sest pank ise on alles loodud ja ettevõttena on nad kapitali kasvatamise algfaasis ehk numbrid kasvavad võrreldes suurpankadega kordades kiiremini. Nende jaekaubanduse ja panga sümbioos annab neile tegelikult hulgaliselt eeliseid traditsiooniliste pankade ees. Soovitan ära kuulata äripäeva raadiosaate, see võtab kenasti kokku selle aktsia potentsiaali, tugevused ja nõrkused: Kogu tõde Coop Panga aktsiast

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga