Suvelõpu interssilõikus on lõppenud ehk on aeg jagada lugejatega tulemusi. Just – seekord alustan postitust ülevaatega varadest ja siis mölisen muudest asjadest ka.

Kõik kokku tabel:

Tab Name Total Invested Total Value Gain (Loss) % Gain (Loss) XIRR
Mintos 3,100 3,181 81 2.61% 15.3%
Omaraha 50 54 4 8.60% 38.7%
Reinvest24 200 201 1 0.47% 2.8%
Crowdestate 568 571 3 0.60% 8.9%
Kuetzal 235 250 15 6.38%
TSM1T 496 496 0 0
TOTAL  4,649   4,753  105 2.25%

Ainuüksi augustis õnnestus teenida puhast raha 55,35€. See on üle kahe korra enam kui eelmisel kuul (24,26€). Jaotuvad teenitud kopikad järgmiselt:

Mintos:            35€
Omaraha:       1,45€
Reinvest24:    0,49€
Crowdestate:  3,41€
Kuetzal:          15€ (regamise eest)

Kuna august oli investeerimise seisukohalt overkill ehk meelerahufondi arvelt, siis järgmine kuu peab paraku vähe koomale tõmbama. Finantsvabadusrong on tuurid sisse saanud ja maru raske on ennast tagasi hoida, tahaks kogu palga ära investeerida, aga no pere vajab ka ülalpidamist ja laenud maksmist.
Eelmine kord oli juttu sellest, et kuna ma oma rongiga finantsvabadusrindele jõuan? Vastan selle nüüd lõpuks ära – siis, kui olen sukeldunud eesmärgiks seatud varaklassidesse (aktsiad/võlakirjad, ühisrahastus, ettevõtlus). Ühisrahastuses alustasin investeerimisteekonda; aktsiatesse investeerisin esmakordselt oma elus augustis – portfelli ilmusid Tallinna Sadama aktsiad. Investeerimiskonto selleks puhuks avasin LHV-s (põhipank hetkel SWED). Iseenesest on konto avamine ja oma esimeste sammude tegemine maru lihtne. Juhised selleks sain Elunaudi blogist – tänud kutt, kurat ma poleks muidu kunagi vist aktsiatega tegelema hakanud. Ja juurdeviivat inffi sain enda kokku pandud mikrokogumikust, millest kribasin eelmises postituses.
Ettevõtlus? Ei sea ebareaalseid eesmärke, aga peab järgmise aasta jooksul ka ettevõtlusega pihta hakkama. Idee on tegelikult olemas, nišš samuti, aga harilikke ja pabereid kulub veel terve hulk, et kunagi päriselt asjani jõuda. Kui asjaks läheb, siis kindlasti jagan oma tegemisi selles blogis.

Kuidas ma ennast tunnen, kui ma arvan, et tean midagi ettevõtlusest.
Nüüd muudest asjadest ka. Tähelepanuväärne lugu Mintosega. Reaalsed ja turvalised  laenud (minu filtrite järgi) lähevad välja kõigest 11-12%-ga. Kuigi juulis sai rahulikult 13,5%-ga laene sisse ostetud. Põgusalt mainisin ka eelmises postituses, et tuli sätteid filtrites muuta, sest raha ei läinud välja. Suvelõpu lugu, muud polegi. Mõned kontorid on ka tagasiostmisega tegelenud. Usun, et oktoobris naaseb turg omale kohale. Olukord on isegi nii vilets, et pidin vahepeal paaril strateegial diversification-i lühikeseks ajaks välja lülitama, sest muidu ei saanud raha mitte mingi väega kontolt minema.  Kui juulis oli Mintosel esmaturul ligi 600 000 laenu pakkuda, siis augusti lõpus kukkus hulk alla 100 000! Vanad ühisraha peerud oskasid pajatada, et suvede lõpus on selline olukord üsna ootuspärane. Seega mis ma oskan soovitada?
1) Investeeri ajutiselt mujale, kuni intressid taastuvad
2) Kasuta nõudlust ja müü ise ebasoodsad, aga üle 12,5% intressiga laenud maha
3) Otsi ise järelturult sobivamaid laene
4) Lepi madalama intressiga
Tuletan meelde, et kes Mintoses auto-investi strateegia loomisega abi vajab, leiab kodumaise videoõpetuse eelmisest postitusest.
Nagu ikka, regage läbi mu linkide paremal küljel, aidates ennast ja ka mind järgmisesse vagunisse investeerimisrongil.

Näeme üsna pea ning järgmine kord räägime uuest turule ilmunud ühisvaesustumise platvormist.

Rahahunt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga